לקביעת פגישת ייעוץ השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

  החזקת סמים שלא לצריכה עצמית

  במציאות, החזקת סמים שלא לצריכה עצמית היא מונח מעורפל שהרי אין דרך לדעת בוודאות למה נועדה לשמש אותה כמות של סם, מכל סוג שהוא. מבחינת החוק, כל מי שנמצאה ברשותו כמות גדולה יחסית של סם הופך מידית לחשוד בעבירה חמורה, ולכן הצעד הנכון הוא לשכור בהקדם את שירותיו של עורך דין עם ניסיון. זהו אחד מתחומי המומחיות העיקריים של משרד עורכי דין ונוטריון אסף ברדוגו, ובהתאם איכות הייצוג.

  דגשים חשובים לגבי החזקת סמים שלא לצריכה עצמית

  * הכמויות המגדירות "צריכה עצמית" – בתוספת הראשונה לפקודת הסמים מוגדרים מהם "סמים מסוכנים". בתוספת השנייה מצוינות הכמויות המקסימליות של כל סם שעדיין מהוות "צריכה עצמית", כלומר הרף שמעבר לו המשמעות היא חשד בסחר בסמים. כשמדובר על קנאביס, הרף הוא 15 גרם. לגבי LSD נקבע שרק עד 3 יחידות ניתן לטעון שמדובר בהחזקה לצריכה עצמית, ואילו הרואין וקוקאין בכל כמות של מעל ל-0.3 גרם כבר אינם לצריכה אלא לסחר, כך לשון החוק.

  * מטרת החזקת הסם – חשוב להדגיש כי החוק לא מחייב את המשטרה לבחון מהי מטרת החזקת הסמים בפועל. כלומר, אין צורך להוכיח קיום עסקת סמים, או אפילו כוונה לביצוע עסקה. עצם החזקת כמות מעל לרף שהוגדר היא מבחינת רשויות אכיפת החוק "סחר בסמים".

  * היחס של הרשויות – החזקת סמים בכמות שאינה לצריכה עצמית נתפשת כאמור ככזו שנועדה לסחור בסמים. העונש המרבי על עבירה זו הוא 20 שנות מאסר, ובהתאם גם המשטרה, גם הפרקליטות וגם בתי המשפט עלולים להתייחס בחומרה רבה לחשודים ונאשמים בהחזקת סם בכמות גדולה.

  יכולת מוכחת למצוא מוצא גם במקרים מורכבים

  החזקת סמים שלא לצריכה עצמית עלולה כאמור לגרום להסתבכות של ממש עם החוק, ולהוביל לעונש מאסר ממושך. עו"ד אסף ברדוגו ידוע כמי שנלחם למען לקוחותיו, ויודע למצוא מוצא גם במקרים המורכבים ביותר ואלה שלכאורה חסרי סיכוי. השירות מבוסס הן על אסטרטגיה חכמה שמותאמת לנסיבות הספציפיות בכל מקרה, והן על הנחישות הרבה שמאפיינת את עו"ד ברדוגו לאורך כל הקריירה.

  החזקת סמים שלא לצריכה עצמית בישראל

  החזקת סמים שלא לצריכה עצמית בישראל: עונשים חמורים והשלכות משמעותיות

  החזקת סמים לצריכה עצמית בישראל נחשבת לעבירה פלילית, אך במדינתנו הדין חמור עוד יותר עבור מי שמחזיק סמים שלא למטרות אישיות. החזקת סמים למטרות מסחר ועבירות קשורות אחרות, מטופלות בחומרה רבה יותר על ידי מערכת אכיפת החוק.

  בישראל חלים עונשי מאסר חמורים על החזקת סמים במטרה למכור אותם או להפיץ אותם. סעיפים רלוונטיים בחוק העונשין קובעים כי עבירות של סחר בסמים, ייצור סמים או גידולם לצרכי מסחר, כל אלה יכולים להוביל לעונשי מאסר ממושכים של עשרות שנים.

  לא רק עונשי המאסר חמורים במקרים אלה, אלא גם הקנסות הכספיים הכבדים שיכולים להיות מוטלים. מדובר בקנסות של עשרות אלפי שקלים שיכולים להשית נטל כלכלי כבד על הנאשמים.

  מעבר לכך, להרשעה בגין החזקת סמים למסחר יכולות להיות השלכות ארוכות טווח על חיי הנאשם. הרישום הפלילי עלול להפריע לשיקומו, לסכן את מקום עבודתו ולפגוע ביכולתו להשתלב חזרה בחברה.

  אין ספק כי סחר בסמים והחזקתם למטרות מכירה הם עבירות חמורות שמערכת החוק רואה בחומרה רבה. יחד עם זאת, ישנה גם סלחנות מסוימת ביחס למי שמוחזק סמים בכמויות קטנות לצריכה אישית, תוך מנגנוני השיקום וצמצום ההליכים הפליליים.

  מכיוון שהעונשים על סחר בסמים הם חמורים כל כך, כל מי שנתפס בהחזקת סמים למסחר חייב לפנות מיד לעורך דין פלילי מנוסה שיוכל לייצג אותו בצורה הטובה ביותר בבית המשפט. רק ייצוג משפטי ראוי יכול לסייע להבטיח שלא ימרקו את העונשים על המחזיק ולהשיג את התוצאה המיטבית בנסיבות העניין.

  נקלעת לבעיה משפטית?

  אנחנו כאן כדי לעזור
   קידום עורכי דין קידום עורכי דין