לקביעת פגישת ייעוץ השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם

  ערעור פלילי

  הגשת ערעור פלילי

  כל מי שאינו שבע רצון מתוצאות הליך משפטי רשאי לערער על הפסיקה. במקרה של משפט פלילי מוגש ערעור פלילי. חשוב להדגיש כי ניתן לערער הן על פסק הדין, כלומר על עצם ההרשעה, והן על גזר הדין – כלומר על העונש ובמקרה כזה ההרשעה תישאר אבל אם הערעור יתקבל העונש יהיה קל יותר. הערעור חייב להיות מוגש תוך 45 ימים, בכתב, לערכאה גבוהה יותר מזו שבה התקיים המשפט (אם למשל המשפט נערך בפני בית משפט שלום, הערעור יידון בבית משפט מחוזי). בחלק מהמקרים המקרה יידון באותה ערכאה גבוהה יותר, אבל יש גם מצבים שבהם התיק מוחזר לבית המשפט הראשון לשמיעה נוספת ובחינה מחודשת. משרד עורכי דין ונוטריון אסף ברדוגו אמון על הגשת ערעורים פליליים שמצליחים לשפר את מצבו של הנאשם.

  דגשים חשובים לגבי ערעור פלילי

  * סיכון – עורך דין אחראי מציין בפני כל לקוח כי באופן עקרוני ערעורים פליליים עשויים להיטיב את המצב, אבל קיים גם סיכון מפני שלפעמים בעקבות הגשת ערעור ע"י הסנגור התביעה מחליטה אף היא לערער על העונש, כשהיא מן הסתם דורשת את החמרתו. בהתאם ההמלצה לערער על תוצאות משפט פלילי תינתן רק לאחר שיקול דעת מעמיק.

  * ערעור שני – אם הערעור הראשון נדחה, עדיין אין סיבה להרים ידיים. החוק מאפשר הגשת ערעור נוסף, לבית המשפט העליון, אבל במקרה כזה נדרשת קודם כל הגשת בקשה על עצם הערעור. אם בקשה זו מתקבלת, ניתן לערער גם על פסיקת הערכאה השיפוטית השנייה, וכבר היו מקרים שבהם הקערה התהפכה בעקבות הערעור הפלילי השני.

  בדיקה מדוקדקת של סיכויי הערעור

  ערעור פלילי הוא הליך מוצדק כשיש ראיות חדשות, כשהעונש חריג ביחס לנאשמים אחרים בעבירות דומות, כשיש סוגיות משפטיות מהותיות שבית המשפט התעלם מהן ובנסיבות נוספות. עו"ד אסף ברדוגו בוחן בקפידה את סיכויי ההצלחה של הערעור ולוקח בחשבון גם את תגובת התביעה לפני כל המלצה, ומתנהל בכל מקרה ביושרה מלאה על-מנת שלא לסכן את הלקוח שלא לצורך ולמקסם את הסיכוי לשפר את מצבו.

  נקלעת לבעיה משפטית?

  אנחנו כאן כדי לעזור




   קידום עורכי דין קידום עורכי דין